Augalai

Vaivoras arba girtuoklė (Vaccinium uliginosum)

girtuoklės - vaivorai

Vaivoras arba girtuoklė (Vaccinium uliginosum) – tai augalas iš erikinių šeimos, kuris yra kartais sutinkamas tarp liaudies medicinos receptų. Šis augalas gali būti iki 100 cm aukščio ir turi savitą išvaizdą, kurią lengva atpažinti:

vaivoras botanikojeStiebas yra tiesus ir šakotas, o jo apačioje gali būti sumedėjęs. Šakų viršūnės lieka žalios ir gyvos.

Lapai yra ovališki ir trumpakočiai, būna šviesesni nei mėlynės ir turi melsvą atspalvį.

Žiedai būna pavieniai ir maži, išaugę ant trumpų kotelių. Jų taurelė susijungia prie mezginės ir yra vos pastebima.

Vaivorai pradeda žydėti gegužės pabaigoje ir žydi iki birželio vidurio. Vaisiai yra pailgos, mėlynos spalvos uogos su balsva apnaša. Jos prinoksta liepos pabaigoje ir išsilaiko iki spalio mėnesio.

Šis augalas dažniausiai auga drėgnuose ir šviesiuose miškuose, taip pat kiminėse pelkėse.

“Vaivorių” uogos garsėja savo ypatingu skoniu, kuris gali suteikti svaiginantis jausmas. Nors ne visiškai aišku, kuri augalo medžiaga tai sukelia, tai kartais siejama su tam tikrais grybais, kurie auga šalia. Kitur žmonės mano, kad svaiginimas yra dėl gailio, kuris dažnai auga kartu su vaivorais. Yra net įtarimų, kad pavadinimas kilo dėl uogų naudojimo gaminti alkoholinius gėrimus. Tai tik keletas minčių, ką galėtų reikšti šio augalo pavadinimas liaudies medicinoje.

Apie autorių

Vaistažolė

Vaistažolė

Kviečiame pažinti paslaptingą vaistažolių pasaulį, kuris žada sveikatingumą ir malonius atradimus miškuose, pievų pakraščiuose ir netgi mūsų pačių kiemuose. Šioje svetainėje mes kviečiame į kelionę, kurios metu atskleisime šių botaninių stebuklų senovinę išmintį. Prisijunkite prie mūsų, kai mėginsime įsigilinti į įspūdingą žolelių pasaulį, tyrinėsime jų unikalias savybes, senolių išmintį ir praktinį šių dienų pritaikymą.

Teksto komentarai

Komentuoti