Botaninis augalo pavadinimas: Aukštoji dedešva (lot. Malva alcea)
Sinonimai: Verbinė dedešva
Šeima: Dedešviniai (Malvaceae)
Liaudiški pavadinimai: Dedešva
Naudingos visos dedešvų dalys: sėklos, šaknys, lapai ir žiedai. Lapai turi būti renkami prieš prasidedant žydėjimui. Lapai (ne didesni kaip 3 cm skersmens) nupjaunami kartu su lapkočiais. Žiedai tinkami naudoti tik tada, jei jie renkami su pumpurais.
Svarbu, kad nebūtų jokių žiedpumpurių. Šaknys gali būti renkamos tik rudens mėnesiais.
Surinkus visas sudedamąsias dalis pagal pirmiau pateiktas rekomendacijas, jas reikia išdžiovinti tam tikru būdu: visas augalo dalis reikia smulkiai supjaustyti ir paskleisti sausoje, šiltoje ir gerai vėdinamoje vietoje.
Svarbu vengti tiesioginių saulės spindulių. Supjaustytos dalys turėtų būti paskleistos tik vienu sluoksniu.
Gerai išdžiovinus visas dalis, jos laikomos ne ilgiau kaip dvejus metus. Jei rinkimą ir džiovinimą atliksite pagal visas taisykles, galėsite išsaugoti maksimaliai naudingas augalo savybes.
Jei sergate gerklės ligomis arba ligomis, susijusiomis su burnos ertmės uždegimu, jums gali pagelbėti dedešvos užpilas. Tokiais atvejais aktyviai vartojamos įvairios medžiagos, kurių sudėtyje yra pateikto komponento. Dedešva dažnai naudojama kaip kompresas opoms ar žaizdoms gydyti. Taip pat specialus kompresas naudojamas patinimui prie akių šalinti. Į kompreso sudėtį įeina pateiktos vaistinės augalinės medžiagos elementai.
Dedešvų ekstraktai įeina į įvairių vitaminų kompleksų sudėtį, kurie švelniai prižiūri odą, ją drėkina, taip pat padeda kovoti su pūlingais uždegimais. Dažnai augalas dedamas į gydomosios kosmetikos rūšis, kurios leidžia atkurti pažeistas epidermio vietas.
Teksto komentarai